TARIM MEDYASI PLAKET TÖRENİ VE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

TAGYAD

Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) üyeleri plaket töreni ve iftar yemeğinde buluştu. İftar yemeği sonrası yapılan törenle başarılı medya üyelerine BAŞARI PLAKETİ verildi.

TAGYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail UĞURAL, Başkan Yardımcısı Assiye YILDIRIM, Yönetim Kurulu Üyeleri Ünal ÖRNEK, Erdem AK, Cengiz BOSTANCI, Erhan EKMEN hazır bulundular.

Törene T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet GÜLDAL, TAGEM Eski Gen. Md. Nevzat BİRİŞİK, T.C. Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölümü Başkanı  Ferhat PİŞMAF, OR-KOOP Başkanı Cafer YÜKSEL, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil YILMAZ, SÜRKOOP Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül TAŞDEMİR, hocaların hocası, Ankara Üniversitesi önceki rektörlerinden, Prof. Dr. Cemal TALUĞ, Gölbaşı Çayırlı Kırsal Mahalle Muhtarı Nejdet ÖKMEN, STK Temsilcileri, dernek üyeleri katıldı.

Sunuculuğunu Posta Gazetesi Yazarı Umut ÖZDİL’in yaptığı gecede TAGYAD Başkanı İsmail UĞURAL ve Kurucu Başkanı Ünal ÖRNEK davetlilere yaptıkları hoş geldin konuşmasından sonra derneğin faaliyetlerini ve tarım sektörünü anlatan birer konuşma yaptılar.

TAGYAD Başkanı İsmail Uğural Tarım Gazetecileri Yazarları Derneğinin çalışmalarından bahsederken şu sözlere yer verdi. “ TAGYAD olarak 7 yılı geride bıraktık. Sektör her geçen gün gelişerek büyüyor. Tarım ve gıda olmazsa olmazlarımızdandır. Böylesine stratejik bir durumda olan tarım ve gıda, sektörün her kesimi ile ortak çalışmalarımız var. Bu çalışmaları önümüzdeki günlerde daha da geliştirerek hızlandıracağız.” Dedi.

Daha sonra TAGYAD Başkanı İsmail UĞURAL tarafından kürsüye davet edilen T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet GÜLDAL, T.C. Ziraat Bankası Tarımsal Krediler Daire Başkanı Ferhat PİŞMAF, OR-KOOP Başkanı Cafer YÜKSEL, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Kamil YILMAZ ülkemiz de tarımın durumunu, devletin tarıma desteğini anlattılar.

Konuşmaların bitiminde İsmail UĞURAL Ahmet GÜLDAL, Ferhat PİŞMAF, Cafer YÜKSEL, Kamil YILMAZ ve Ayşegül TAŞDEMİR’ e TEŞEKKÜR PLAKETİ verdi.

Gecede ödüller dağıtıldıktan sonra hatıra fotoğrafı ile son buldu.