“TARIM GAZETECİLERİ VE YAZARLARI DERNEĞİ (TAGYAD) YENİ YÖNETİCİLERİNİ SEÇTİ”

TAGYAD

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) 3. Olağan Genel Kurulunu Ankara’da yaptı…

Türkiye’nin tarım, gıda ve ormancılık alanında tek medya sivil toplum kuruluşu olan Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) 3. Olağan Genel Kurulunu Ankara’da Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Genel Merkezinde gerçekleştirdi. Dernek üyeleri ile birlikte çok sayıda sektör temsilcisinin de katıldığı toplantıda mevcut başkan İsmail Uğural üç yıllık bir dönem için yeniden seçildi.

Genel Kurul sonrası yazılı bir açıklama yapan, TAGYAD Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Buket Sakmanlı Apaydın;”Geçen dönemde arkadaşlarımızın ortak ve başarılı çalışmaları sonucunda birçok projeye imza atıldı. Yeni dönemde çıtayı daha da yukarı çıkarmak istiyoruz. Ses getirecek yeni projelerimiz var. Hemen önümüzdeki günlerde, ‘Tarım Gazeteciliği’ni tartışmaya açacak bir çalıştay düzenliyoruz. Bundan böyle sektör temsilcileri ve akademisyen dostlarımızla daha yakın bir iş birliği içinde olacağız.Planladığımız bir diğer faaliyet ise; Tarımsal Yayımcılığı Ulusal Basın Sektörü ile paylaşmak, tartışmak olacak. Tarımda, doğru bilinen yanlışlar ve konu uzmanı olmayan kişilerin değerlendirmeleri ana sorunumuz. Bu konunun çözülmesi yolunda atacağımız adımları yakın zamanda paylaşacağız.Yine, son dönemde ortaklaşa programlar yürütmekte olduğumuz Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) ile yeni etkinliklerde bir arada olacağız.Başta Genel Kurulumuza ev sahipliği yapan ZMO Genel Başkanı Özden Güngör olmak üzere, Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) Başkanı Prof. Dr. Cemal Taluğ, TARMAKBİR Başkanı Şenol Önal, BALDER Başkanı İsfendiyar Üzümcü, TARGET Yönetim Kurulu Üyesi Petek Ataman, TARMAKBİR Genel Sekreteri Selami İleri ve bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Apaydın, TAGYAD’ın yeni seçilen Yönetim ve Denetim Kurulları hakkında şu bilgileri verdi:

Yönetim Kurulu:

1. İsmail Uğural, Başkan, Yazar- TV Programcısı

2. Dr. Erhan Ekmen, Başkan Yrd., Yazar- Tarımsal Yayım Uzmanı

3. Buket Sakmanlı Apaydın, Sekreter Üye, Zir. Müh.- Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Basın Danışmanı

4. Assiye Yıldırım- Tarımsal Yayım Uzmanı

5. Umut Özdil, Çiftçi TV Program Yapımcısı- Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Basın Danışmanı

Denetim Kurulu:

1. Mehmet Efe, Başkan, Ziraat Mühendisi- TV Programcısı

2. Cengiz Bostancı, Ziraat Mühendisi- Tarımsal Yayım Uzmanı

3. Muhammet Oluklu, Tarım Yazarı- Anadolu İzlenimleri Dergisi Yönetmeni